Strona główna1 » Kompozyty2 » Jakie są zalety i wady desek z kompozytu drewna WPC
Kontakt
 • POLdeck WPC Robert Lulkowicz
  Kossaka 10 lok.5, Poznań
  NIP: 6711037992
 • E-mail:poldeck@wpckompozyt.pl
 • Telefon+48 616 100 110
  +48 71 7071201 (Wrocław)
  +48 22 2951159 (Warszawa)
 • Godziny działania sklepuGodziny pracy (8.00-16.00) Próbki wysyłamy po zatwierdzeniu oferty (spotkania po kontakcie tel.)
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 
Chmura tagów
Zmiana języka
PolskiAngielski

Jakie są zalety i wady desek z kompozytu drewna WPC

Data dodania: 15-11-2012 Wyświetleń: 7314

Kompozyt drewna WPC to innowacyjna oraz skuteczna metoda połączenia tworzyw sztucznych i drewna. Konsekwencją nowatorskiego, ale przede wszystkim efektownego połączenia jest wykorzystanie najlepszych cech, które pochodzą z różnych materiałów, dając tym samym atrakcyjny produkt o wysokiej jakości.              Wzrost zainteresowania kompozytem drewna wiąże się z jego różnorodnym zastosowaniem. Deski kompozytowe, deski tarasowe, deski na ogrodzenie, panele elewacyjne to tylko kilka zastosowań kompozytu drewna WPC. Jest to materiał w pełni ekologiczny, podlegający 100% utylizacji, odporny na działanie warunków atmosferycznych, ognioodporny, wolny od pleśni i grzybów. Antypoślizgowa powierzchnia sprawi, że Państwa dom stanie się bezpieczniejszy,  bardziej przyjazny dzieciom, zwierzętom oraz osobom starszym. Deska WPC jest łatwa w montażu i pielęgnacji, nie wymaga zabezpieczenia olejami czy lakierami. Podłoga nie straci swojej pierwotnej barwy, bowiem mieszanka barwników pokrywa całą strukturę deski. Ostateczny kolor deska uzyskuje po ok. 45-60 dni naświetlania światłem słonecznym, promieniowaniem UV. Kolor może się różnić od pierwotnie dostarczonego o zaledwie jeden ton kolorystyczny. Państwa dom będzie piękny i nowoczesny jeszcze przez długi czas. Producent POLdeck WPC gwarantuje, że materiały WPC wytrzymują próbę deszczu, śniegu i mrozu bez dodatkowych zabezpieczeń, na lata. Deski są odporne na działanie insektów, a niska chłonność wilgoci sprawia, że nie powstają odkształcenia i wybrzuszenia. Brak drzazg i spękań, gnicia i butwienia to dodatkowe atuty.

Może się wydawać, że kompozyt drewna WPC to produkt luksusowy, jednak ta pozorna wada, czyli wysoka cena zmniejsza się radykalnie w kontekście dużej trwałości oraz 25-letniej gwarancji. Do wad desek kompozytowych WPC można zaliczyć również to, że mogą się one zarysować, niewielkie uszkodzenia można jednak usunąć papierem ściernym lub miękką szczotką drucianą przecierająć deski ruchami w kierunku zgodnym z układem ryflowania. Kompozyty nie są także odporne na wysoką temperaturę powyżej 70 st. C oraz działanie gorącego tłuszczu. Tłuste plamy usuniemy wodą z płynem do naczyń, a do umycia całości możemy użyć również myjki ciśnieniowej o ciśnieniu roboczym do 100bar. Nie mniej jednaj kompozyt drewna WPC jest poważnym konkurentem dla produktów wykonanych z drewna oraz tworzyw sztucznych, bowiem jest połączeniem ich najlepszych cech.

Dla nas liczy się uśmiechnięty i usatysfakcjonowany klient.  Estetyczne wykończenie, wygodę i komfort dorzucamy za darmo!


Przejdź do strony głównej