Strona główna » Kompozyty » Jakie są zalety i wady desek z kompozytu drewna WPC
Kontakt
 • Adres rejestrowy:
  POLdeck Sp. z o.o. (dawniej Lucratif)
  Głogowska 82/22, Poznań
  NIP: 7773360572
 • E-mail:poldeck@wpckompozyt.pl
 • Telefon+48 223001230
  +48 717071201
  +48 616100110
 • Godziny pracy firmyPn-Pt w godz. 8.00-16.00

  Spotkania biznesowe po wcześniejszym ustaleniu terminu.

  Próbki wysyłamy po wstępnym zatwierdzeniu oferty.

  Dostawy realizujemy wyłącznie z magazynów logistycznych.
Chmura tagów
Zmiana języka
PolskiAngielski

Jakie są zalety i wady desek z kompozytu drewna WPC

Data dodania: 15-11-2012 Wyświetleń: 11251

Kompozyt drewna WPC to innowacyjna oraz skuteczna metoda połączenia tworzyw sztucznych i drewna. Konsekwencją nowatorskiego, ale przede wszystkim efektownego połączenia jest wykorzystanie najlepszych cech, które pochodzą z różnych materiałów, dając tym samym atrakcyjny produkt o wysokiej jakości.              Wzrost zainteresowania kompozytem drewna wiąże się z jego różnorodnym zastosowaniem. Deski kompozytowe, deski tarasowe, deski na ogrodzenie, panele elewacyjne to tylko kilka zastosowań kompozytu drewna WPC. Jest to materiał w pełni ekologiczny, podlegający 100% utylizacji, odporny na działanie warunków atmosferycznych, ognioodporny, wolny od pleśni i grzybów. Antypoślizgowa powierzchnia sprawi, że Państwa dom stanie się bezpieczniejszy,  bardziej przyjazny dzieciom, zwierzętom oraz osobom starszym. Deska WPC jest łatwa w montażu i pielęgnacji, nie wymaga zabezpieczenia olejami czy lakierami. Podłoga nie straci swojej pierwotnej barwy, bowiem mieszanka barwników pokrywa całą strukturę deski. Ostateczny kolor deska uzyskuje po ok. 45-60 dni naświetlania światłem słonecznym, promieniowaniem UV. Kolor może się różnić od pierwotnie dostarczonego o zaledwie jeden ton kolorystyczny. Państwa dom będzie piękny i nowoczesny jeszcze przez długi czas. Producent POLdeck WPC gwarantuje, że materiały WPC wytrzymują próbę deszczu, śniegu i mrozu bez dodatkowych zabezpieczeń, na lata. Deski są odporne na działanie insektów, a niska chłonność wilgoci sprawia, że nie powstają odkształcenia i wybrzuszenia. Brak drzazg i spękań, gnicia i butwienia to dodatkowe atuty.

Może się wydawać, że kompozyt drewna WPC to produkt luksusowy, jednak ta pozorna wada, czyli wysoka cena zmniejsza się radykalnie w kontekście dużej trwałości oraz 25-letniej gwarancji. Do wad desek kompozytowych WPC można zaliczyć również to, że mogą się one zarysować, niewielkie uszkodzenia można jednak usunąć papierem ściernym lub miękką szczotką drucianą przecierająć deski ruchami w kierunku zgodnym z układem ryflowania. Kompozyty nie są także odporne na wysoką temperaturę powyżej 70 st. C oraz działanie gorącego tłuszczu. Tłuste plamy usuniemy wodą z płynem do naczyń, a do umycia całości możemy użyć również myjki ciśnieniowej o ciśnieniu roboczym do 100bar. Nie mniej jednaj kompozyt drewna WPC jest poważnym konkurentem dla produktów wykonanych z drewna oraz tworzyw sztucznych, bowiem jest połączeniem ich najlepszych cech.

Dla nas liczy się uśmiechnięty i usatysfakcjonowany klient.  Estetyczne wykończenie, wygodę i komfort dorzucamy za darmo!


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Kompozyty
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.

Z uwagi na niestabilność kursów walut, cen paliw, kosztów transportu, inflacje, sytuacje makroekonomiczną
widoczne po rejestracji są jedynie informacje o orientacyjnych cenach B2B. Podane na stronie ceny hurtowe nie są ofertą handlową.

Sugerujemy zamówienie indywidualnej wyceny, ustalenia możliwego poziomu rabatu, kosztów transportu, terminów na produkcję/dostawę poprzez kontakt z konsultantem (email lub tel.).
Nie pokazuj więcej tego komunikatu